لیپوساکشن چیست؟

لیپوساکشن یک روش جراحی است که در آن از یک ابزار مکش برای برداشتن چربی از نواحی خاصی از بدن مانند شکم، باسن، ران ها، باسن، بازوها یا گردن استفاده می شود. علاوه بر این روش لیپوساکشن قادر است در حین انجام نواحی خاصی از بدن را شکل دهد. بنابراین از نام های دیگر لیپوساکشن می توان به لیپوپلاستی و کانتورینگ بدن اشاره کرد.

ابدومینوپلاستی-پیکرتراشی-پروتز سینه- دکتر کبیری زاده

اما بهتر است توجه داشته باشید که علاوه بر موضوع مهم هزینه لیپوساکشن شکم، معمولاً لیپوساکشن یک روش کلی کاهش وزن یا جایگزینی برای کاهش وزن محسوب نمی شود. اگر به شدت اضافه وزن دارید، ممکن است نیاز به کاهش وزن از طریق رژیم غذایی و برنامه ورزشی یا از طریق روش های کاهش وزن مانند جراحی بای پس معده داشته باشید. انجام این روش ها نه تنها می تواند نتایج بهتری نسبت به لیپوساکشن به شما بدهد، بلکه وزن بدن را نیز کاهش می دهد.

لیپوساکشن شکم و پهلو- دکتر کبیری زاده

ابدومینوپلاستی (تومی تاک) چیست؟

ابدومینوپلاستی که به آن تامی تاک نیز گفته می شود، یک جراحی زیبایی است که برای بهبود شکل و ظاهر شکم و تقویت عضلات دیواره شکم انجام می شود. در واقع در این عمل پزشک پوست و چربی اضافی شکم را برمی دارد و ظاهری صاف و محکم به شکم می دهد.

اگرچه ممکن است در کنار این جراحی، لیپوساکشن را برای از بین بردن چربی شکم انتخاب کنید، اما ابدومینوپلاستی همانند لیپوساکشن نیست و با آن متفاوت است. زیرا هدف از لیپوساکشن فقط حذف چربی است و در طی آن شلی پوست یا عضلات شکم ترمیم نمی شود. حتی ممکن است بعد از لیپوساکشن پوست به خوبی جمع نشود و به حالت اولیه خود برنگردد اما در ابدومینوپلاستی به طور کلی ظاهر شکم تغییر می کند و این ناحیه لاغرتر و زیباتر می شود.

ابدومینوپلاستی شکم - دکتر کبیری زاده

این روش به شدت تحت تأثیر میزان پوست و چربی اضافی است. هر چه چربی پوست و شکم بیشتر باشد، پیچیدگی این عمل بیشتر می شود. توصیه ما به شما این است که باید اطلاعات لازم را در مورد این عمل به دست آورید، تاریخچه کاملی از وضعیت جسمانی خود تهیه کنید و پس از مشورت با پزشک خود تصمیم به انجام این جراحی حساس بگیرید.

در جراحی ابدومینوپلاستی، ناحیه شکمی که به دلیل افزایش یا کاهش وزن، بارداری یا از دست دادن خاصیت ارتجاعی پوست شکل اولیه خود را از دست داده است، می تواند بافت سفت و متناسب خود را بازیابد. در این فرآیند چین های اضافی پوست و چربی های سرسخت برداشته شده و در نتیجه زیبایی و جوانی به این ناحیه از بدن باز می گردد.

لیپوساکشن و ابدومینوپلاستی - دکتر کبیری زاده

جراحی ابدومینوپلاستی با هدف برداشتن چربی و پوست اضافی از ناحیه زیر شکم، پایین شکم، پایین پهلوها و ناحیه کمر برای ایجاد اندامی باریکتر و خوش فرم تر است. در طی این جراحی عضله اصلی شکم و همچنین عضلات ضعیف یا منزوی که در دوران بارداری کشیده شده یا تغییر شکل داده اند به حالت اولیه باز می گردند.

ماموپلاستی چیست؟

ماموپلاستی دکتر کبیری زاده
ماموپلاستی (mammoplasty) اصطلاح تخصصی جراحی پلاستیک برای انواع جراحی سینه است. برخلاف تصور عموم، جراحی پلاستیک سینه تنها برای افزایش سایز سینه نیست، بلکه انواع مختلفی از جراحی پلاستیک سینه وجود دارد که بسته به نیاز افراد انتخاب می شوند. هدف از ماموپلاستی تغییر سایز (کوچک کردن سینه) و تغییر شکل سینه ها به منظور بهبود زیبایی سینه ها می باشد.

ابدومینوپلاستی - ماموپلاستی کاهنده

آیا ماموپلاستی همان پروتز سینه است؟

پروتز سینه، ایمپلنت سینه یا ماموپلاستی، بزرگ کردن سینه به معنای تغییر سایز و حجم سینه است که یکی از پرطرفدارترین جراحی های زیبایی در بین زنان در سراسر جهان است.

ماموپلاستی سینه

پروتز سینه برای افزایش سایز سینه ها یا در افرادی که به دلیل شیردهی، بارداری، کاهش وزن و تغذیه نامناسب یا عواملی مانندماموپلاستی- کوچک کردن سینه سرطان یا بیماری (تروما) دچار افتادگی یا کوچک شدن سینه می شوند، استفاده می شود. هنگامی که عمل پروتز سینه انجام می شود، سینه ها کمی بلند می شوند، یعنی سینه ها به سمت بالا کشیده می شوند.

پروتز ابدومینوپلاستی - پروتز سینه

ماموپلاستی یک اصطلاح کلی برای انواع جراحی های سینه است که می تواند برای کوچک کردن، بزرگ کردن، تغییر شکل یا بازسازی سینه ها انجام شود. پروتز سینه محبوب ترین نوع ماموپلاستی است.

انواع ماموپلاستی چیست؟

ماموپلاستی کاهنده - کاهش حجم سینه

به طور کلی جراحی زیبایی ماموپلاستی سه نوع دارد:

۱٫ بزرگ کردن سینه
برای افزایش سایز سینه ها جراحی پروتز سینه انجام می شود که با لیفت همراه است. علاوه بر این، مشکل عدم تقارن سینه با ماموپلاستی بزرگ کننده سینه حل می شود.

ابدومینوپلاستی-پیکرتراشی-پروتز سینه- دکتر کبیری زاده

۲٫ کوچک کردن سینه
گاهی اوقات بزرگی سینه ها دردسرساز می شود و به دلیل سنگینی انگشتان، مشکلاتی مانند گردن درد یا درد و بی حسی انگشتان ایجاد می کند. در ماموپلاستی کوچک کردن سینه، چربی اضافی، پوست و بافت غده سینه برداشته می‌شود تا سینه‌ها کوچک‌تر شوند. این نوع عمل در مردانی که مشکل بزرگی سینه (ژنیکوماستی) دارند نیز انجام می شود.

۳٫ جراحی بازسازی سینه
بسیاری از زنان به دلیل سرطان سینه مجبور به ماستکتومی (برداشتن پستان) می شوند. جراحی بازسازی سینه راهی برای ایجاد شکل طبیعی سینه در این بیماران پس از درمان است. برداشتن و جایگزینی ایمپلنت های سیلیکونی و نمکی در سینه با بازسازی سینه انجام می شود.

مشاوره رایگان با دکتر کبیری زاده

پیکر تراشی چیست؟

بسیاری از افرادی که قادر به تحمل دشواری کاهش وزن نیستند، راه های آسان تری را انتخاب می کنند، از جمله تکنیک های فرم دهی بدن با روش های مختلف. اکثر افراد حاضرند هر روشی را برای کاهش وزن انجام دهند، صرف نظر از عوارضی که گاهی ممکن است برایشان پیش بیاید. به همین دلیل بهتر است قبل از اقدام در مورد نکاتی در مورد کانتورینگ بدن اطلاعاتی کسب کنید.

ابدومینوپلاستی

مجسمه سازی بدن به طور کلی به انواع روش های تهاجمی و غیر تهاجمی اطلاق می شود که به وسیله آن می توان قسمت های مختلف بدن را لاغر کرد و به دلخواه شکل داد. دستگاه لیپوماتیک که لیپوماتیک بدن را انجام می دهد یکی از دستگاه های لیپولیز می باشد. مجسمه سازی بدن به برداشتن چربی از زیر پوست توسط دستگاه هایی به نام لیپولیز، لیپوماتیک، بادی جت یا لیپوساکشن گفته می شود. این روش برای افرادی با توده بدنی بیش از ۲۵ و ۳۰ مناسب است.به طور کلی این جراحی برای افرادی که در قسمت پایین تنه چاقی دارند مناسب است.

جراحی لاغری به روش لیپوماتیک

لیپوماتیک - دکتر کبیری زاده

لیپوماتیک یکی از جدیدترین روش های فرم دهی بدن است که در آن می توانید به سرعت از شر چربی های اضافی بدن خلاص شوید.

در این روش نیازی به ایجاد بریدگی در ناحیه شکم یا ناحیه مورد نظر نیست. زیرا با ایجاد سوراخ میله ای وارد ناحیه مورد نظر شده و چربی اضافی را از بین می برد.

یکی از مهمترین مزایای لیپوماتیک این است که می توان از چربی برداشته شده برای سایر قسمت های بدن استفاده کرد.

تزریق چربی - ترنسفر چربی به باسن- لیپوساکشنتزریق چربی - ترنسفر چربی به باسن 5

بنابراین، اگر قصد دارید سایر قسمت های بدن را با چربی های سازگار با بدن خود شکل دهید، لیپوماتیک روش خوبی خواهد بود. بنابراین، اگر واجد شرایط این جراحی هستید، لیپوماتیک بهترین روش کانتورینگ بدن خواهد بود.

ترنسفر چربی به باسن - تزریق چربی

لیفت پشت

تزریق چربی - ترنسفر چربی به باسن-دکتر یاسر کبیری زاده مافیای لاغری ایران
تزریق چربی - ترنسفر چربی به باسن- لیپوساکشن-دکتر یاسر کبیری زاده مافیای لاغری ایران
تزریق چربی - ترنسفر چربی به باسن 6-دکتر یاسر کبیری زاده مافیای لاغری ایران
تزریق چربی - ترنسفر چربی به باسن 9-دکتر یاسر کبیری زاده مافیای لاغری ایران
تزریق چربی - ترنسفر چربی به باسن 90-دکتر یاسر کبیری زاده مافیای لاغری ایران
مشاوره تلفنی