پشتبیان صفحه اول

Dr. yaser kabirizade - obesity surgeon
دکتر کبیری زاده - جراحه التجمیل فی الایران

دکتر یاســــر کبیری زاده

متخصص جراحی چاقی و لاپاروسکوپی پیشرفته

امروزه با افزایش اپیدمی چاقی ، استراتژی های مختلف و راه حل های متنوع ، برای رفع موقت چاقی یا درمان قطعی چاقی بوجود آمده است. با در نظر گرفتن فاکتور زمان به عنوان عاملی مهم و تعیین کننده ، در تأمین کیفیت زندگی و سلامت افراد ، برای افراد با اضافه وزن زیاد (بی ام آی بالای ۳۲ ) ، کاهش وزن و دستیابی به بی ام آی طبیعی ، کاهش وزن با ورزش و رژیم غذایی ، به طور شک بهترین راه حل درمان چاقی ،با کمترین عوارض است. اما اغلب افراد با در نظر گرفتن شرایط زندگی ، کار و تغذیه ، امکان تداوم در این مسیر را نداشته و در طول زمان بارها شکست و ناکامی را تجربه می کنند و نهایتا ، با موضوع چاقی کنار می آیند و انگیزه ی کاهش وزن خود را از دست می دهند. در این نقطه جراحی های باریاتریک (چاقی) که به روش های مختلفی از جمله اسلیو و انواع مختلف بای پس معده انجام می شوند، می توانند به عنوان راه حل درمان قطعی و بدون باز گشت چاقی مورد استفاده قرار گیرند.

دکتر یاسر کبیری زاده

متاسفانه مشکلی پیش آمد!

لطفا بعدا دوباره امتحان کنید
باشه

محاسبه توده بدنی BMI

پاک کردن فرم

توده بدنی چیست؟

شاخص توده بدنی یا BMI از تقسیم وزن (کیلوگرم) به مربع قد (متر) به دست می آید. BMI به صورت مستقیم میزان چربی های بدن را اندازه گیری نمی کند بلکه میزان بافت چربی بدن را در مقایسه با بافت های استخوان و عضله به دست می دهد. برای تفسیر بهتر بی ام آی ، اعداد آن را در بازه های مختلف ، قرار می دهند ، با کلیک بر روی اطلاعات بیشتر ، می توانید این دسته بندی ها را مشاهده کنید.

اطلاعات بیشتر

عناصر سایت دکتر کبیری زاده -5

جراحی زیبایی

برای مشاهده اطلاعات بیشتر کلیک کنید

عناصر سایت دکتر کبیری زاده

مراقبت ها و نکات قبل و بعد عمل

برای مشاهده اطلاعات بیشتر کلیک کنید

سوالات متداول

بهبودی شما چقدر طول می کشد؟

 اگرچه روشهای مختلف جراحی معده و همچنین شرایط خاص هر بیمار باعث زمانهای بهبودی متفاوتی می‌شود، امروزه اکثر جراحی های کاهش وزن ، روشهای لاپاراسکوپی با حداقل تهاجم هستند که نوید بهبود سریعتر و عوارض کمتر را می دهند. با این حال ، بیماران ممکن است با توجه به نظر پزشک خود  به دو یا سه روز بستری  پس از جراحی در بیمارستان ، تحت نظر پزشک و کادر درمانی نیاز داشته باشند.

2. چقدر طول می کشد بتوانید دوباره به محل کار خود برگردید؟
  1. چه زمانی می توانید به فعالیت عادی خود بازگردید؟ از روند درمان چه انتظاری می توانید داشته باشید؟

 بعد از ترخیص از بیمارستان، برای بهبودی کامل و باز گشتن به زندگی عادی،  باید چهار تا شش هفته تحت  مراقبتهای تغذیه ای بعد از عمل  قرار بگیرید. اکثر بیماران  به دو هفته مرخصی نیازدارند و در کمتر از ۱۰ هفته به سر کار باز می گردند.

توجه داشته باشید که تمامی اعداد ذکر شده برای دوران نقاهت با توجه به شرایط بیمار بعد از عمل و با توجه به نوع کاری که فرد به آن مشغول است ، متفاوت است و مواردی را که باید رعایت کنید ، دکتر یاسر کبیری زاده متخصص جراحی چاقی و لاپاروسکوپی پیشرفته به اطلاع شما خواهد رساند.

ادامه مطلب …

3. آیا بعد از عمل می توان فعالیتهای ورزشی انجام داد؟

وقتی نوبت به ورزش بعد از جراحی چاقی می رسد ، دکتر کبیری زاده شما را تشویق می کند که بلافاصله پس از عمل، پیاده روی های ملایم و کوتاهی داشته باشید ، حتی زمانی که هنوز در بیمارستان هستید. در واقع پیاده روی می تواند به کاهش برخی ناراحتی ها و درد های بعد از عمل مرتبط با جراحی معده کمک کند و روند بهبودی شما را تسریع بخشد. در ماه اول پس از عمل جراحی ، باید ورزش هایی با میزان تحرک کم و آرام را انجام دهید و از ورزش های رقابتی  اجتناب کنید و به تدریج بعد از گذشت ۶ هفته از عمل جراحی چاقی خود، سطح فعالیت خود را افزایش دهید.

آیا بعد از جراحی چاقی احتمال بازگشت وزن وجود دارد؟

چگونه می توان از افزایش مجدد وزن بعد از جراحی چاقی جلوگیری کرد؟

افزایش وزن بعد از قرار گرفتن تحت اعمال جراحی باریاتریک ، احتمال کمی دارد ولی امکان پذیر است ! در واقع سبک زندگی و تغذیه ی فرد می تواند تاثیرات مستقیمی را روی افزایش یا کاهش وزن داشته باشد.

ادامه مطلب …

نشتی معده بعد از انجام جراحی های چاقی چقدر رایج است؟

با توجه به این واقعیت که جراحی های چاقی بسیار بی خطر هستند و بیشتر آنها با موفقیت به پایان می رسند ، نشتی دستگاه گوارش شایع ترین عارضه ای است که جراحان باید مراقب آن باشند ، اگرچه میزان بروز آن بسیار کم است.

ادامه مطلب …

پرسشنامه ارزیابی کاهش وزن بعد از انجام جراحی چاقی

آیا کاهش وزن شما مناسب است ؟ آیا لازم است کالری دریافتی خود را  افزایش یا کاهش دهید؟ چه مواردی را می بایست رعایت کنید تا کاهش وزن بهتری داشته باشید؟

جهت انجام مشاوره فرم ارزیابی را از اینجا پر کنید.

مقالات ما