چه کسی کاندید انجام جراحی چاقی است؟

اگر موارد زیر را دارید می توانید کاندید جراحی چاقی باشید:

*اگر توده ی بدنیBMI 30 به بالا دارید،با توجه به اضافه وزن نسبتا زیاد ، جراحی چاقی می تواند به عنوان راه حل قطعی درمان چاقی برای شما مورد انتخاب قرار بگیرد.

شاخص توده بدنی بیشتر از ۳۰ با برخی مشکلات سلامتی مرتبط با چاقی، مانند دیابت، فشار خون بالا، کلسترول بالا، آپنه خواب، بیماری مفصلی دژنراتیو یا سایر مشکلات سلامتی مرتبط با چاقی می تواند دلیل خوبی برای انتخاب جراحی چاقی به عنوان راه حل نهائی درمان چاقی و بیماری هایی که به واسطه ی چاقی ایجاد شده اند باشد.

فردی که قصد دارد تحت جراحی چاقی قرار بگیرد باید حداقل ۱۸ سال سن داشته باشند. در موارد خاصی امکان انجام جراحی چاقی در افراد زیر ۱۸ سال ، در صورت تائید متخصص غدد و اطفال ، انجام می شود.

فردی که قصد انجام جراحی چاقی را دارد می بایست ، روش های دیگر کاهش وزن مثل ورزش و رژیم های غذایی را بارها امتحان کرده باشد.

به عبارت دیگه ، انتخاب جراحی چاقی به عنوان اولین راه حل قطعی درمان چاقی نباید انتخاب شود،زیرا که گاهی اوقات افراد با تغییر شیوه ی تغذیه و سبک زندگی خود می توانند به تناسب اندام و سلامتی دست پیدا کنند.

یکی از مزیت های جراحی چاقی به نسبت روش های دیگر کاهش وزن ، کاهش وزن قابل توجه ، درعرض گذشت زمان کوتاهی از انجام جراحی چاقی است، می باشد، به همین دلیل در بسیاری از موارد ، افراد در شرایطی که تهدید کننده ی سلامتی و پایین آورنده ی کیفیت زندگی فرد می باشد، توسط پزشکان متخصص جهت انجام جراحی چاقی و کاهش وزن فوری ، ارجاع داده می شوند و بیماری چاقی آن ها به طور کامل درمان می شود.

 

این مشکلات می توانند شامل :

-بیماری های حرکتی (آرتروز،پادرد،زانودرد،کمردرد، دیسک و غیره )

-بیماری های قلبی عروقی

-کبد چرب

-دیابت

-کلسترول بالا

-بیماری های تنفسی

و …

باشد.

مصرف دخانیات یکی از مواردی است که باید بعد از عمل تا مدتی قطع شود ، زیرا که خطراتی را می تواند برای افرادی که تحت جراحی چاقی قرار می گیرند ، ایجاد کند.پس ضروری است که که قبل از تصمیم برای جراحی چاقی به کنار گذاشتن مصرف دخانیات تا چند ماه بعد از عمل فکر کنند.

لازم است تا هنگام تصمیم برای انجام جراحی چاقی ، تصمیم برای تجربه ی زندگی  و تغذیه ی سالم تر داشته باشین.

به عبارت دیگر جراحی کاهش وزن می تواند به نقطه ی عطفی در زندگی شما بدل شود ، که بعد از عادات سبک زندگی و تغذیه ای جدید داشته باشید.

در واقع برای دستیابی به نتایج مورد انتظار از جراحی چاقی لازم است که متعهد به ایجاد تغییرات و پایبندی به آن باشید.

 

برای دریافت مشاوره ، پرسشنامه مشاوره جراحی چاقی را از اینجا تکمیل کنید.

 

مشاوره تلفنی