متاسفانه مشکلی پیش آمد!

لطفا بعدا دوباره امتحان کنید
باشه

محاسبه توده بدنی BMI

پاک کردن فرم
بی ام آی ( شاخص توده ی بدنی) و راه حل درمان چاقی

بی ام آی یا شاخص توده ی بدنی در محدوده های عددی مختلف دسته بندی می شود و هر بازه ی عددی نمایانگر وضعیت فیزیکی فرد می باشد ، که به عنوان شاخصی برای تعیین درجات مختلف اضافه وزن و چاقی به کار می رود که به شرح زیر می باشد:

۱٫افراد با بی ام آی ۱۹ تا ۲۵ در محدوده ی وزن نرمال قرار دارند .

۲٫افراد با بی ام آی ۲۵ تا ۳۰ در محدوده ی اضافه وزن قرار دارند ، این دسته از افراد برای کاهش وزن و رسیدن به فرم بدنی ایده آل در صورتی که بارها و بارها از رژیم غذایی و ورزش نتیجه نگرفته اند، می توانند با انجام اعمال جراحی پیکر تراشی ، که عبارت اند از لیپوساکشن و ابدومینوپلاستی ، کاهش وزن و فرم دهی داشته باشند.

۳٫افراد با بی ام آی ۳۰ تا ۳۵ در محدوده ی چاقی درجه ۱ قرار دارند و میزان اضافه وزن فرد با چاقی درجه ۱ زمینه ساز مشکلات متعددی برای فرد خواهد بود. افرادی که شاخص توده ی بدنی یا بی ام آی آن ها در این محدوده قرار دارد می توانند برای درمان قطعی چاقی خود، اسلیو معده را به عنوان راهکار درمانی انتخاب کنند . به عبارت دیگر افراد با بی ام آی ۳۰ به بالا می توانند کاندید انجام جراحی چاقی باشند.

۴٫افراد با بی ام آی ۳۵ تا ۴۰ در محدوده ی چاقی درجه ۲ قرار دارند.اضافه وزن در افراد با چاقی درجه ۲ ، در محدوده ی خطرناک قرار دارد و تهدید کننده ی زندگی فرد می باشد. افرادی که شاخص توده ی بدنی یا بی ام آی آن ها در این محدوده قرار دارد می توانند برای درمان قطعی چاقی خود، اسلیو معده را به عنوان راهکار درمانی انتخاب کنند.

نکته ی مهم این است که انتخاب نوع عمل به عوامل مختلفی بستگی دارد(بیماری های زمینه ای، سبک تغذیه فرد و …) و می بایست توسط جراح با توجه به در نظر گرفتن شرایط اختصاصی فرد انجام بشود.

  1. افراد با بی ام آی ۴۰ به بالا در محدوده ی چاقی درجه ۳ قرار دارند.اضافه وزن در افراد با چاقی درجه ۳ ، در محدوده ی بسیار خطرناک قرار دارد و می تواند زمینه ساز مشکلات جدی قلبی ریوی و ….

افرادی که شاخص توده ی بدنی یا بی ام آی آن ها در این محدوده قرار دارد می توانند برای درمان قطعی چاقی خود، بای پس معده را به عنوان راهکار درمانی و قطعی انتخاب کنند.

جهت کسب اطلاعات بیشتر راجع به انواع اعمال جراحی چاقی ، اسلیو معده و انواع بای پس می توانید مطالب صفحه اینستاگرام رسمی دکتر یاسر کبیری زاده متخصص جراحی چاقی و لاپاروسکوپی پیشرفته را مطالعه کنید و همچنین می توانید سوالات خودتون رو در دایرکت صفحه ی اینستاگرام بپرسید.

جهت کسب اطلاعات بیشتر موارد زیر را مطالعه کنید:

۱٫سوالات متداول درباره جراحی چاقی

۲٫عوارض اسلیو معده

۳٫مراقبت بعد از جراحی چاقی

 

 برای نوبت دهی  و مشاوره برای ویزیت به این صفحه مراجعه کنید.

 

جهت مشاوره رایگان می توانید از یکی از راه های زیر با ما ارتباط برقرار کنید:
صفحه اینستاگرام رسمی دکتر یاسر کبیری زاده
شماره تماس: ۰۹۱۲۷۹۰۶۹۲۸
شماره واتس آپ : ۰۹۱۲۷۹۰۶۹۲۸

دکتر یاسر کبیری زاده متخصص جراحی چاقی و لاپاروسکوپی پیشرفته

مشاوره تلفنی