جراحی چاقی و بیمه

انواع بیمه در تعیین هزینه‌های جراحی چاقی چه تاثیری دارند؟

پیش از هر چیز جهت شفاف‌تر شدن موضوع لازم است بدانید که در کشور ما بیمه‌های درمانی در دو دسته بیمه‌های درمانی پایه و بیمه‌های درمانی تکمیلی قرار می‌گیرند. هر یک از این بیمه‌ها به تنهایی مزایای خاصی را شامل می‌شوند که در این بخش با آنها بیشتر آشنا می‌شوید.

بیمه‌های درمانی پایه

بیمه‌های پایه از جمله پرکاربردترین بیمه‌هایی هستند که در ایران مورد استفاده قرار می‌گیرند. در رابطه با تاثیر بیمه پایه روی این نوع از جراحی‌ها لازم است بدانید که بیمه‌های پایه معادل هزینه‌های درمانی انجام عمل در بخش دولتی را به بخش خصوصی پرداخت می‌کنند. بیمه تامین اجتماعی، بیمه ارتش و بیمه خدمات درمانی همگی از زیرمجموعه‌های بیمه پایه به شمار می‌روند.

بیمه تکمیلی

بیمه تکمیلی، نوعی بیمه است که داشتن آن می‌تواند بسیاری از هزینه‌های شما عزیزان در بخش خصوصی مراکز درمانی را به میزان قابل توجهی کاهش بدهد. یکی از ویژگی‌های بیمه تکمیلی این است که میزان پوشش‌دهی هزینه‌های بیمه، بسته به میزان حق بیمه‌ای که هر شخص برای خودش پرداخت می‌کند، نسبت به افراد دیگر متفاوت است. بیمه‌های دی، ایران، آسیا، دانا و… از معروف‌ترین و شناخته شده‌ترین بیمه‌های گروه تکمیلی به شمار می‌روند.

 

هزینه جراحی چاقی برای افرادی که فقط بیمه پایه دارند، چگونه محاسبه می‌شود؟

 

اساس مبلغی که از سمت بیمه به فرد پرداخت می شود، سقف ی بیمه ی فرد است که در بیمه های مختلف  متفاوت است. این موضوع میزان پوشش‌دهی و حمایت بیمه‌های پایه است، اگر شما قصد انجام عمل در یک بیمارستان خصوصی را داشته باشید، بیمه پایه فقط هزینه معادل انجام عمل در بیمارستان‌های عمومی را بر عهده می‌گیرد که مقدار قابل توجهی نخواهد بود. در چنین شرایطی تمامی هزینه‌های جراحی چاقی را باید خودتان تقبل کنید و مقداری از آن را با توجه به تائیدیه ای که قبل از عمل از بیمه می گیرید ، بعد از عمل، با توجه به هزینه ها از بیمه دریافت کنید..

روش محاسبه هزینه عمل جراحی چاقی برای افراد دارای بیمه تکمیلی چگونه است؟

 

همانطور که در بخش بالا اشاره کردیم، بیمه تکمیلی بسته به میزان حق بیمه‌ی پرداختی توسط فرد، خدمات مختلفی را ارائه می‌دهد. افرادی که از این بیمه استفاده می‌کنند و قصد انجام عمل‌های چاقی را دارند، توجه داشته باشند که براساس آخرین شیوه‌نامه تصویب شده توسط بیمه تکمیلی، افرادی که دارای BMI بالای ۴۰ هستند، می‌توانند به سادگی از خدمات بیمه تکمیلی استفاده کنند.

پوشش‌دهی هزینه جراحی چاقی با بیمه تکمیلی در صورتی است که انجام این عمل برای حفظ سلامت فرد، ضروری باشد و از عمل‌های زیبایی به شمار نیاید. برای مثال داشتن دیابت .در چنین شرایط، فردی که قصد انجام عمل را دارد،می‌تواند برای پرداخت هزینه جراحی مانند جراحی اسلیو معده یا بای پس، روی حمایت بیمه تکمیلی حساب کند.

طریقه ی استفاده از بیمه به این صورت است که ، همزمان با تجویز آزمایشات ، آندوسکوپی و سونوگرافی قبل از انجام عمل جراحی، در صورتی که شرایط استفاده از بیمه را داشته باشین ، به شما معرفی نامه به بیمه داده می شود ، که با در دست داشتن آن و مراجعه به بیمه ی مربوطه ، بیمه آن را تائید و مهر می کند. بدین ترتیب بعد از انجام جراحی ، با فاکتور هایی که بیمارستان در اختیار شما می گذارد، به بیمه مراجعه می کنید و بیمه با توجه به سقف خود ، پرداخت را انجام می دهد.

 

جهت انجام مشاوره با شماره ۰۹۱۲۷۹۰۶۹۲۸ تماس حاصل فرمایید.